Archiwum
Zakładki:
Ulubione
RSS
wtorek, 29 marca 2016

Udostępniam Państwu czytelnię, jest ona efektem lat pracy z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Ale także z ludźmi używającymi narkotyków w sposób ryzykowny, szkodliwy, czy zwyczajnie używającymi. Moje teksty powstały, ponieważ widoczny jest brak zdrowego środka, w sposobie postrzegania problemów związanych z używaniem narkotyków. Z jednej strony znajduje się grupa osób widzących jedynie negatywne efekty używania substancji, zupełnie zapominająca o różnego rodzaju gratyfikacjach związanych z ich przyjmowaniem, z drugiej zwolennicy legalizacji, niebędący w stanie zauważyć ewentualnych negatywnych konsekwencji sięgania po nie.

Jestem przekonany, że regularne, bądź ryzykowne czy szkodliwe używanie narkotyków i uzależnienie od nich, jest zawsze objawem, skutkiem jakichś dysfunkcji a nie zjawiskiem samoistnym.

Znajdują się tu teksty, które napisałem z myślą o kilku grupach, mianowicie:

Rodzicach.

Młodych ludziach, będących potencjalnymi konsumentami substancji psychoaktywnych.

Nauczycielach i innych profesjonalistach

 

Z tego powodu teksty podzielone zostały na odpowiednie działy. Klikając, na przykład w zakładkę DLA RODZICÓW, zostaje się automatycznie przekierowanym do działu z tekstami, które jak sądzimy mogą być dla nich wartościowe. Na głównej stronie znaleźć można linki do tekstów nieadresowanych do którejś z grup.

Zapraszam do działu nowe technologie.

Oraz do działu wakacyjnie.

 

Teksty bez konkretnego adresata:

Czym jest uzależnienie?

Czy nowe uzależnienia są nowe?

 

Moje blogi:

O uzależnieniach

O bieganiu

O edukacji

 

 Teksty ze strony Bieganie.pl

To jest cud

Nietypowy maraton w Marianówku

Pobiegnę w Warszawie

Z czasem będę powiększać bazę tekstów, żeby nie robić tego sobie a muzom, proszę o sugestie tematów, które mogą być dla Państwa interesujące.

Proszę także o informowanie nas o wykorzystywaniu tekstów, lub linkowaniu do nas Wszystko to na adres mailowy:

Zapraszam także do zadawanie pytań anonimowo. (trzeba kliknąć w tekst)
wojtek_wanat@gazeta.pl

Wojciech Wanat

 

14:38, wojtek_wanat
Link Dodaj komentarz »

W pierwszej chwili chciałem stworzyć stronę osobistą, tak było by bardziej profesjonalnie. Ale po chwili stwierdziłem, że jedną z moich podstawowych zalet jest właśnie brak profesjonalizmu. Blog może mieć te same funkcje, co strona a jest mniej sformalizowany. Mam przekonanie, że przerost profesjonalizmu w pracy z ludźmi sprawia, że zamiast rzeczywistej relacji powstaje jej namiastka, dlatego staram się być przede wszystkim człowiekiem. Autentycznym otwartym na innych i na odmienność, walczącym z własnymi słabościami.

Kim Jestem?

Niedokształconym pedagogiem i chemikiem, terapeutą uzależnień (jedynie instruktorem terapii uzależnień), choć zdecydowanie wyżej cenię sobie działalność profilaktyczną. Jeśli jest ku temu okazja pracuję z dorosłymi – szkolę Rady Pedagogiczne, prowadzę warsztaty dla rodziców no i oczywiście warsztaty z młodymi, bywa, że i bardzo młodymi ludźmi.

Moje książki:

Narkotyki narkomania odlot donikąd

Rok w Monarze

Jestem także współautorem książki

W pogoni w ucieczce narkotyki narkomania

 

Moje blogi:

O uzależnieniach

O bieganiu (jak biegam to piszę)

Osobiste refleksje14:36, wojtek_wanat
Link